Scoala Gimnaziala Discovery angajeaza profesori entuziasti, cu calificare si experienta in invatamant.
Acceptam aplicatii pentru toate catedrele si pentru fiecare nivel de invatamant, atat de la profesori care au lucrat in sistemul de stat, cat si de la profesori care au experienta in scoli particulare.

Scoala Gimnaziala Discovery accepta aplicatii pe parcursul intregului an scolar. Asteptam in mod special aplicatii de la invatatori si profesori cu experienta si rezultate deosebite obtinute cu elevii.

Posturi disponibile la Scoala Gimnaziala Discovery:

» Profesor Limba Romana – 1 post
» Profesor Fizica – 1 post
» Invatator – 1 post

Aplicatiile pot fi depuse pe parcursul intregului an scolar, prin completarea FORMULARULUI ONLINE, insotit de un CV.

Va multumim pentru interesul manifestat !

Vom considerara cu prioritate doar aplicatiile avand urmatoarele elemente:

• Formularul de aplicatie parcurs in intregime;
  • CV complet, cu detalii verificabile, experienta in domeniu si avand inscrise datele de contact;
  • CV cu fotografie recenta, color;
  • Scrisori de recomandare eliberate de scoli/institutii/locuri de munca recente;
  • Rezultate scolare deosebite, obtinute cu elevii la olimpiade/concursuri.

Profilul cadrului didactic din Scoala Gimnaziala Discovery:

• Pasionat de materia scolara pe care o preda si convingator prin maniera captivanta a predarii acesteia;
  • Capabil sa impuna standarde ridicate pentru el insusi, spre a servi ca exemplu pentru elevii sai;
  • Varsta minima 25 ani, Fara limita maxima pentru cei cu suflet tanar si spirit evoluat;
  • Echilibrat si entuziast, cu mare putere de creativitate profesionala;
  • Deschis si familiar cu noile tendinte in educatie, cu perspectiva internationala, formare moderna;
  • Persoana pozitiva si optimista
  • Spirit de initiativa, responsabilitate, exprimare deschisa, loialitate!

Va multumim pentru interesul manifestat fata de Scoala Gimnaziala Discovery!